לתפריט האתר לתוכן האתר

תפריט

  • לשפה האנגלית
  • פורטל עובדים

במהלך חודש דצמבר 2017 התקיים בסרי לנקה הכנס השנתי של ארגון התעופה הבינ"ל (ICAO) המיועד לניהול מו"מ בילטראלי לצורך קידום חתימה על הסכמי תעופה בין המדינות החברות בארגון. במסגרת פורום זה, מתקיימים במהלך פרק זמן של חמישה ימים מאות מפגשים של מו"מ בילטראלי המובילים לחתימה של הסכמי תעופה חדשים, עדכון הסכמי תעופה קיימים וחתימה על מזכרי הבנות.

 

המשלחת הישראלית בראשותו של מר ישי דון יחיא מנהל אגף כלכלה ויחסים בינ"ל ברת"א, קיימה במהלך הכנס מו"מ עם משלחות מעשר מדינות שהוביל לחתימה על: הסכמי תעופה חדשים, עדכון של הסכמי תעופה ומזכרי הבנות על יישום מידי של הסכמי תעופה ועדכון מכסות התדירות והקיבולת. עשר המשלחות איתן נחתמו הסכמים הן מהמדינות הבאות: בריטניה, שווייץ, צ'ילה, דרום אפריקה, ווייטנאם, קנדה, הרפובליקה הדומיניקנית, טנזניה, אוגנדה ו- ירדן. כמו כן, המשלחת הישראלית קיימה הליך של התייעצות עם משלחות לאוס ורואנדה בנושא חתימה על הסכמי תעופה בילטראליים ועם משלחת מאזרבייג'ן בנושא אבטחת הטיסות של החברות הישראליות בנמל התעופה של באקו.

 

ההסכמים שנחתמו ע"י המשלחת יאפשרו: הגדלה בהיקף הטיסות בקווים פעילים, השקת טיסות ישירות בקווים חדשים, הגדלת מספר החברות שתפעלנה טיסות סדירות לישראל וממנה ו- הרחבה משמעותית במערך הסדרי הקוד שרינג של חברת אל על. תוצאות אלה צפויות להוביל לשיפור ברמת השירות בטיסות לישראל וממנה, לגידול ברמת התחרות בין חברות התעופה, לירידה במחירי הטיסות וכפועל יוצא לגידול בהיקף תנועת הנוסעים והמטען לישראל וממנה.

 

זכויות יוצרים © 2015 רשות התעופה האזרחית.